Halı Örtüsü Özellikleri & Halı Örtüsü Neden Kullanılmalı?

Halı Örtüsü Özellikleri

Halı örtüsü evlerde en çok kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Yeni satın aldığınız halıların korunması ve aynı zamanda eskimiş halılarınızın daha şık görünmesi için halı örtüsü modelleri en ideal seçeneklerden biridir. Halı örtüsü kumaş özellikleri welsoft kumaş ve ultrasoft kumaş olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Welsoft kumaşlar yumuşak dokusu ile ön plana çıkmıştır. Ultrasoft kumaşlar ise polyesterden üretilmektedir. Bu kumaş türlerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Lastikli Halı örtüleri hijyenik olması ve dayanıklılığı tercih edilecek kumaş türüne göre değişmektedir.

Welsoft Özellikleri

Welsoft kumaş sıcak tutar ve oldukça rahattır. Kalınlıkları fazla olduğundan dolayı soğuğu geçirmez. Yıkama sonrası çok hızlı bir şekilde kuruması önemlidir. Diğer kumaş türlerine göre hemen alev almaz. Yıpranmaz ve kolay deforme olmaz. Sağlıklı ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Ultrasoft Özellikleri

Tamamen polyester ipliklerden imal edilmektedir. Havlu, battaniye ve halı örtüleri için idealdir. Çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilir ve hızlıca kurur. Tüylenme ve yıpranma olmaması nedeniyle alerjik durumlara neden olmaz. Bu özellikleri tercih nedenleri arasındadır.

Comments are closed.