Her Zaman Her Yerde Pilates

Spor yapmak, sağlıklı ve zinde bir yaşamın temel koşuludur. Uzmanlar, her yaştan insanın, düzenli olarak spor yapmalarının, sağlıkları için vazgeçilmez olduğunu her fırsatta vurgulamaktadır. Bunun için yapılabilecek birçok spor çeşidi bulunduğu halde, günümüzde modern yaşamın bir getirisi olan pilates, önemli bir kesimi etkisi altına almış bir spor türüdür.

Pilates, bir spor olmaktan çok, vücut için bir sağlık iksiri denebilecek kadar faydalıdır. Bireysel ihtiyaçlara yönelik olarak, pilates türleri vardır. Klinik pilates, kas ağrılarından omurga hastalıklarına kadar bazı hastalıkların iyileşme sürecine katkı sağlar. Reformer pilates, özel olarak geliştirilen bir aletle, vücudu rahatlatır, enerji verir.

Aletli pilates, hizmet verebilmek gerekli eğitimleri almış kişiler tarafından öncelikle kişisel ihtiyaçlar belirlenerek verilmektedir. Her yaş için uygulanabilecek özellikteki pilates, hamilelikte bile yapılabilecek bir spordur. Hem de birçok faydası vardır. Hamilelikte pilates, hamilelik dönemini daha sağlıklı ve rahat atlatmayı ağlar.

Coralab Pilates Studio, İstanbul’da profesyonel pilates dersi alınabilecek en güvenilir adrestir. Antrenörlük sertifikasına sahip şekilde hizmet veren merkezin, coralabpilates.com isimli sitesi incelenerek hizmetleri hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Comments are closed.