Kaliteli Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam koçluğu eğitimi için son zamanlarda, insan hayatını farklı açılardan yönlendirmeye yardımcı olmak için, birçok meslek dalı ortaya çıkmıştır. Yaşam koçluğu, bu mesleklerden birisidir. Toplumda çoğu kişinin ortak sorunu olan kararsızlık ve cesaretsizlik gibi sorunların çözüm için alınan faydalı bir hizmettir. Ancak, bu hizmetin alındığı, koç sıfatına sahip kişilerin de, belirli donanıma sahip olması gerekmektedir.

Yaşam koçluğu eğitimimiz, kişileri hayata dair beklentilerinde istedikleri hizmeti alabilecekleri şekilde yönlendirmek için gereken yeterliliğe sahip olunması adına verilen bir eğitimdir. Yaşam koçluğu eğitimi almak isteyenler, belirli evraklarla başvurusunu yaptıktan sonra, belirli bir dönem kapsamlı bir eğitime alınmaktadır. Bu eğitim sonrasında, kişiye sertifika verilerek, yaşam koçluğu mesleğini icra etmesi sağlanmaktadır.

Eğitim sürecinde, koçluğun tanımı, nasıl koç olunabileceği, uyum süreci, koçluk ilişkisi ve iletişimi, hedefler ile vizyon ve misyonun belirlenmesi, güçlü gözlem yeteneği, yapılandırma süreci, koçluk becerisi kazandırma ve mesleki yeterlilik ile ilgili belirli programlar bulunmaktadır. Bu programı, başarılı şekilde tamamlayanlar, profesyonel bir yaşam koçu olarak mesleklerine başlayabilir.

Kişisel gelişim ve yönlendirme alanında uzman olmak için verilen sertifikalı yaşam koçluğu eğitimi sonrası görevine başlayanlar, hayatın belirli dönemlerinde çıkmaza girdiğini hisseedenlere, daha kararlı dolayısıyla daha mutlu olabilmeleri için destek sağlamaktadır.

Eğitimi alanlar, Kariyer koçluğundan meslek koçluğuna, ebeveyn koçluğundan aile koçluğuna hayatın her alanına dair koçluk hizmetini vermeye hak kazanırlar.

Comments are closed.