Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Kadınların ilk göze çarpan saçlarının canlı, parlak ve dolgun görünmesi oldukça önemlidir, çünkü kadını gösteren saçtır, kısa yada uzun olması hiç önemli değil, her iki durumda da kadını gösteren saçtır. Yıpranmamış ve sağlıklı görünen saçlar her kadının isteğidir.

Fakat bunun için bakım saçlara gereken özeni göstermek ve bakım yapmak gerekir. Fakat bakım yapmak adına saç ile çok fazla uğraşmakta tam tersi etki yapar, o yüzden saç bakımı yaparken olabildiğince doğal ürünleri kullanmak daha kalıcı sonuçlar verecektir.

Saç Bakımı Ve Ürünler

Güzellik salonlarında, parfümerilerde artık bir çok saç ürünü bulmak, hatta şeçim yapabilmek oldukça zor. Bunun nedeni ise çok fazla ürün olmasıdır. Durum böyle olunca,haliyle hangi ürünü alacağımız hakkında bir çok soru işareti ve bunun doğurduğu zaman kaybı yaşarız. Saç bakım ürünü almadan önce ilk yapılması gereken saçı tanımaktır. Saçın cinsini bildikten sonra saç bakım ürünü alırken en azından bir kriter bellidir. Yağlı saçlar, kuru saçlar, yıpranmış saçlar, bu kriteri bilmek hem aman kaybını önler, hemde doğru ürün şeçmek adına belirleyicidir. Diğer bir kriter ise saçın yapısıdır, kalın telli ve ince telli olarak ikiye ayrılır saç yapısı. Bunları bildikten sonra geriye kalan doğru ürün sayesinde saçları daha fazla yıpratmadan doğal güzellliğine kavuşturmak hiç zor olmayacak. Nedir bu ürünler diyecek olursanız, aşağıdaki yazıda hepsini bulabilirsiniz.

Saç Bakımı İçin Tercih Edilecek Ürünler Ve Doğal Bakım Malzemeleri

Saç bakımı saçı yıpratmadan doğal haline döndürmek amacı ile yapıldığından dolayı olabildiğince doğal ürünler kullanmaya dikkat etmek gerekir. Bir çok markanın içinde çok az miktarda kimyasal bulunan saç bakım ürünü mevcuttur. Fakat bu ürünler de oldukça maliyetlidir. Eğer maddi yönden rahatsanız bu ürünleri rahatlıkla kullanbilirsiniz. Fakat bütçenizi aşacağınızı düşünüyorsanız, haklı olarak en aklıcı olan doğal ürünler ile saç bakımı yapmak olacaktır.

Bir kaç doğal ve evde kendiniz kolaylıkla hazırlayabilceğiniz saç bakımı için maske ve güçlendiriciler sayesinde saçlarınız sağlıklı ve güçlü olacaktır. Nedir bu doğal ürünler, badem yağı, hindistan cevizi yağı, yılan yağı, zeytinyağı, sarmısak veya sarmısak yağı, soğan suyu, soğan kabuğunun suyu, yumurtanın sarısı, havuç suyu.

Bunların hepsi de doğal ve hiç bir yan etkisi olmayan ürünlerdir. İçerinde sadece soğan suyu ve havuç suyu sadece saça hafif bakır ışıltıları vereceğinden dolayı saç renginize göre tercih edebilirsiniz. En önemli nokta ise saçınızı her yıkamadan sonra, bir tasın içerisine 2 su bardağı içme suyu ve 1 yemek kaşığı sirke ile en son durulamanızdır. Bu şekilde saçlarınız inanılmaz parlak ve hacimli olacaktır. Ayrıca yukarıda saydığımız doğal ürünleri istediğiniz şekilde hazırlayabilirsiniz. Hiç birinin bir diğerine etkileşimi yoktur. Buda elbet doğal olmalarından kaynaklanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir